Aby korzystać z zawartosci forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ
ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
 Strona Główna forum ZIPPO. Zapalniczki ZIPPO.RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat
Regulamin

  1) Regulamin oraz osoby administrujące forum ustalają tutejszy ład.


  2) Każdy nowo zarejestrowany użytkownik ma obowiązek zapoznać się z niżej zamieszczonym regulaminem oraz bezwzględnie go przestrzegać – odnosi się to również do użytkowników z większym stażem na forum.


  3) Forum jest społecznością otwartą na nowych użytkowników, każdy wedle swego uznania może się zarejestrować.


  4) By zabrać głos w określonej dyskusji, należy stworzyć konto użytkownika, a następnie zapoznać się z pkt. 1 i 2 niniejszego regulaminu. W celu przeglądania forum, rejestracja nie jest wymagana.


  5) Rejestracja, jak również korzystanie z forum jest nieodpłatne.


  6) Nieobowiązkowe jest przywitanie się w dziele WITAMY SIĘ. Jeśli nowy użytkownik forum chce się przedstawić, winien to uczynić w określonym temacie ww. działu.


  7) Jeśli czyjś post narusza regulamin, dobre obyczaje, propaguje treści rasistowskie, nieetyczne, obraźliwe, wulgarne lub w jakikolwiek inny sposób uderzające w godność innych użytkowników, użytkownicy forum są zobowiązani do NIE INTERWENIOWANIA w sposób bezpośredni. Interwencją, moderacją, usuwaniem wpisów o ww. charakterze zajmują się osoby administrujące forum. W celu zgłoszenia wpisu sprzecznego z pkt. 7 regulaminu forum, należy użyć ikonki [!] znajdującej się w prawym górnym rogu.


  8) W celu zachowania przyjaznej atmosfery na forum, osoby administrujące przypominają o przestrzeganiu fundamentalnych zasad dobrego wychowania, tj.:


  KULTURA WYPOWIEDZI – użytkownicy są zobowiązani do przestrzegania ogólnie przyjętych standardów wypowiedzi – nie należy używać słów powszechnie uważanych za wulgarne ani obraźliwe. Należy dbać o formę oraz jakość swych wypowiedzi (vide pkt. 9 regulaminu forum).


  WZAJEMNE POSZANOWANIE – użytkownicy forum są zobowiązani do przestrzegania zasad wzajemnego poszanowania. Niedopuszczalnym jest obrażanie innych, prowokowanie, naśmiewanie, tworzenie konfliktów oraz wulgarne odnoszenie się do innych użytkowników.


  Wolność wypowiedzi w równym stopniu dotyczy wszystkich użytkowników, jednakże każde złamanie ogólno przyjętych zasad kultury i dobrego smaku (vide pkt. 7 - 8), spotka się ze stanowczą interwencją osób administrujących.


  9) JAKOŚĆ WYPOWIEDZI – użytkownicy forum są zobowiązani do przestrzegania zasad poprawnego pisania, jak również do stosowania logiki w wypowiedziach. Stosowanie polskich znaków nie jest wymagane. Osoby administrujące proszą o zamieszczanie postów, które:


  - Są zrozumiałe w języku polskim oraz mieszczą się w kanonach poprawnej polszczyzny. Osoby mające problem z bezbłędnym pisaniem przed zamieszczeniem wypowiedzi winny ją sprawdzić pod kątem poprawności językowej w programie WORD lub zainstalować najnowszą wersję przeglądarki internetowej, w której istnieje opcja automatycznego podkreślania błędów.


  - Wnoszą konkretne informacje do danej dyskusji. Administracja forum ostrzega, że wypowiedzi nic nie wnoszące do tematu oraz zawierające wyłącznie sformułowania typu: „Tak”, „Nie”, „Nie wiem”, „Pomóżcie”, „Zippo?”, podobnie jak takie tytuły tematów – będą kasowane bez uprzedniego ostrzeżenia.


  10) Przed przystąpieniem do dyskusji oraz do użytkowania forum, użytkownicy winni zapoznać się z FAQ, które pomoże w sprawnym poruszaniu się po forum.


  11) Użytkownicy są zobowiązani do edycji postów, uprasza się o nie dublowanie wypowiedzi w działach/tematach.


  12) Chcąc zamieścić ogłoszenie w dziale KUPIĘ/SPRZEDAM/ZAMIENIĘ, treść ogłoszenia należy poprzedzić jedną z dostępnych opcji:

  [sprzedam] [kupię] [zamienię]


  Z chwilą, gdy ogłoszenie staje się nieaktualne, użytkownik ma obowiązek poinformować o tym fakcie administratora zajmującego się działem w celu usunięcia wątku.


  13) Każdy użytkownik ma możliwość spersonalizowania swojego konta poprzez wgranie avatara. Zabrania się publikowania avatarów o treści obraźliwej, rasistowskiej, obscenicznej, wulgarnej, oszczerczej, erotycznej, pornograficznej i/lub zakazanej polskim prawem.


  14) Wszelkie fotografie oraz własność intelektualna są własnością autorów i zabrania się ich wykorzystywania. Wykorzystywanie ww. własności przez osoby trzecie, musi być poprzedzone uzyskaniem zgody autora.


  15) Użytkownicy forum winni na bieżąco aktualizować swoje dane (adres e-mail) w celu ułatwienia kontaktu.


  16) Konta nie wykazujące żadnej aktywności przez okres 180 dni (lub więcej), będą kasowane bez uprzedniego poinformowania użytkownika. Konta nie aktywowane przez 30 dni od daty ich założenia (lub więcej), będą kasowane bez uprzedniego poinformowania użytkownika.


  17) Regulamin forum został napisany z największą dbałością o komfort użytkowania, dlatego uprasza się osoby zarejestrowane o nie podważanie zadania ani kompetencji Administratora oraz Moderatorów. Osoby administrujące mają prawo do ingerencji we wszystkie działy/tematy/posty zamieszone na forum.


  18) Wszelkie decyzje osób administrujących są ostateczne i niepodważalne – a ich negowanie może skutkować ostrzeżeniem/zakazem pisania postów/wydaleniem z forum. Administracja forum nie ma obowiązku tłumaczyć się ze swoich decyzji, jak również nie musi poprzedzać swoich decyzji dyskusją nad zaistniałymi sytuacjami.


  19) Wszelkie nadużycia regulaminu oraz jego łamanie skutkuje ostrzeżeniem, zakazem pisania postów lub wydaleniem z forum.


  20) Rejestracja na niniejszym forum oznacza akceptację regulaminu.


  21) Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
* Uprasza się użytkowników o zgłaszanie do osób administrujących wszelkich błędów zaistniałych w regulaminie.

** Moderatorzy oraz Administratorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany/modyfikacji regulaminu.
 Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB GroupAdministracja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 7